markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes the difference between a nation-state and an empire? O A. A nation-state is ruled by a king or a queen with absolute polit
NEED THIS NOW PLZZ!!!!Write an equation for the line graphed.A: y=2/3x-3B: y=2/3x+3C: y=3/2x-3D: y=3/2x+3​
Which element, when combined with flourine, would most likely form an ionic compound? a.) lithium b.) carbon c.) phosphorus d.) chlorine
The tendency for men to marry women who are slightly younger, smaller, and lower in social status while women tend to marry men who are slightly older, larger,
what is 32 % of 50 ?
what are some atoms that all these amino acids have in common with carbohydrates​
She dedicated her life to ending child labor a. Jane Addams b. Mother Jones c. Ida Tarbell
In the manufacture of 9,600 units of a product, direct materials cost incurred was $174,800, direct labor cost incurred was $113,100, and applied factory overhe
What is a dodecahedrin
Need help on Chemistry