desaraye17 desaraye17
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Miracle sells 28 dozens of donuts on Wednesday. Each dozen cost $18. How much is one
donut?
2

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-09-2020

Answer:

$1.5

Step-by-step explanation:

if each dozen cost $18, we need to divide.......18/12........because 12 is a dozen.

18/12 = 1.5

Answer Link

Otras preguntas

What profession is most likely to make use of amperes and candelas? A. nurse practitioner B. marine biologist C. electrical engineer D. athletic coach
Discuss collaboratively: How would a rate of decay or decay factor affect the outcome in Parts A and B? Explain.
What are the modes in Western music? Describe at least one mode in Western music.
describe the difference in the setting of the novel?
Identify the class and noun function of the pronoun using the abbreviations from the chart. For intensive pronouns, put NONE for noun function Everybody ne
When you first approach a text, you should
what is the result of isolating y^2 in the equation below? (x+4)^2+y^2=22
Can be read as "the probability that A occurs given that B has occurred." True or False?
1. We sometimes will make the past participle "agree" with the direct object in French. True or False? 2. Select the correct answer using a direct object prono
Which phrases do not represent reasons for ungrammatical speech discussed in this lesson? Select all that apply. A. errors made by a speaker of English as a s