kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

What is the chemical formula for ammonium sulfate? TO NH (So,) lO NH,(SO4) O (NH4)2SO3 O (NH4)2SO4
What should be included in the body of a biography? A. information about a moment in history, and at least one very fascinating story about an event that occur
A circuit is supplied with 24 volts and its load offers a total resistance of 400 ohm. What’s the total circuit power?
Which situation best illustrates the principle of the rule of law?​
Which of the following is not one of the advantages of a table, chart, or graph? A) They can display a lot of information in a small space. B) They show trends
Margaret Leland is 76 years old; she is retired and lives alone. Her only daughter lives two hours away. She has a past medical history of heart attack, smoking
Fats are the most concentrated form of Energy vitamins acids carbohydrates
What do the symbols of light and darkness in "Sonny’s Blues" by James Baldwin represent? A. illusion and reality B. truth and falsehood C. hope and despair D
A government passes a law increasing taxes on banks. Two days later, there are several bank robberies. A politician who opposed the taxes claims that the new la
What is the value of the expression 2/3(6 - 5/6)