fawsiaib fawsiaib
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Pencil cost 9p each.how much would 28 pencil cost

Respuesta :

kadenmathis03 kadenmathis03
  • 24-09-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

9 times 3 is 28

Answer Link
h3trev h3trev
  • 24-09-2020
252 pence or 2.52 GBP. (Cost per pencil) * (quantity) = (total cost)
Answer Link

Otras preguntas

Calendars are useful to track homework assignments. Please select the best answer from the choices provided T F
PLEASE PROVIDE A GOOD EXPLANATION FOR BRAINILEST (PLUS WE NEED 2 ANSWERS)
In the laboratory you dissolve 22.7 g of cobalt(II) chloride in a volumetric flask and add water to a total volume of 250 mL. What is the molarity of the soluti
What are lipids made of?
What's the answer for each???3.12 x 3.6 = ?7.65 x 9.3 = ?0.3 x 0.9 = ?​
I need imaginary story can someone give me story​
Assignment: 03.09 Oral Evaluation Details For this presentation, you will record an audio or a video speaking in complete sentences in Spanish. Your audio or v
If a mason can make 12 hollow blocks in 3 h, how many hollow blocks can he make in 10 h?
The football match is on at 2 am _______ I can’t watch. A. so B. although C. but D. now
can u please help me please and thank u explain why its no​