jh47221
jh47221 jh47221
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. D bought 18 bagels for $1.35 each and 2 containers of cream cheese for $3.45 each. Write and evaluate ONE expression to find the total cost of the food.

Respuesta :

0Yellow0
0Yellow0 0Yellow0
  • 24-09-2020

Answer:

18*1.35+2*3.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the distance between points A and B?
Select the correct answer from each drop-down menu. In the passage below, choose the answer that uses either strong verbs, nouns, or the most descriptive sensor
please help and show work ​
how do Mr and Mrs Beaver help the children?​
As of 2017, the tallest roller coaster in the world is the Kingda Ka, located at Six Flags Great Adventure in Jackson, New Jersey. It stands 139 meters tall and
hmm guys i'm too happy first good afternoon and i'm so happy because todaay my birthday guyss​
PLEASE HELP FAST!!! WORTH 50 POINTS!!! Kathleen is a sales associate in a jewelry store. She earns $560/wk plus an 8% commission on sales. How much does she nee
EXPERT HELP I'LL GIVE BRAINLIEST:
5) A student is preparing a poster to coordinate with the information presented in this article. What would be the BEST method of organization to use? A) listin
here’s another passage to help y’all !! thank you guys sm !!