Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

Which type of tissue carries messages? A. Nervous tissue B. Connective tissue C. Muscle tissue D. Epithelial tissue SUBN
Who is correct? Explain. Tomas is correct; AC is opposite ∠B and BC is adjacent to ∠B. Iliana is correct; BC is opposite ∠B and AC is adjacent to ∠B. Both are c
why the envroment population and health is known as multi diciplanry​
During a football game, a quarterback decides to run the ball 45 yards to score a touchdown. How many feet didhe run to score the touchdown? (round to whole num
Find x in this proportion. x/3 = x+2/5 x =
How do I write the linear equations. Please help ASAP THANK YOU
Jesse drives to work. The distance Jesse’s car travels (d) on a number of gallons of gas (g) is given by the equation d = 15g. The constant of proportionality i
What is required to set apart a direct quotation? A. quotation marks B. parentheses C. brackets D. ellipses Please select the best answer from the choices provi
Which amino acid chain will be formed by the codons shown below? GGU AGC CGG Messenger Second base in codon RNA Codons U с А UUU UCU UAU UGU Phel UUC UCC UAC Ty
Pls helpppppppppppppp