dynmar1731
dynmar1731 dynmar1731
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound.
How many pounds of blueberries can you buy for $13.00?

Respuesta :

Renee8696 Renee8696
  • 25-09-2020

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

13/4=3.25

Answer Link
mariekaolivia mariekaolivia
  • 25-09-2020

Answer:

3.25 i think hehe

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please this is due tonight!!! Express given logarithm in terms of a, b and c.
How do I solve this?
Rose is competing in a 400 m race. She runs at a constant speed of 5.6 m/s for the first 100 m, then 4.6 m/s for 40 seconds. The remainder of the race takes her
what is the error in this sentence I have been diagnosed with a rare blood disease ​
If you get a dollar for every head you roll in a coin flip, what is the expected amount you'll make with 4 flips
Which of the following facts is expressed implicitly in paragraph 5?
Suppose you were a lawyer who had to argue before the U.S. Supreme Court either for or against the Mexican Repatriation program. Write a short argument for eith
help with these problems
answer question in the picture
At a local bakery cherry pies cost $8.75 and blueberry pies cost $10.50. How much more do blueberry pies cost than cherry pies