nbaampongpdqlqh
nbaampongpdqlqh nbaampongpdqlqh
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada


A 3-yard roll of butcher paper costs $8.55. What is the price per foot?
​

Respuesta :

ShaliaMckay18
ShaliaMckay18 ShaliaMckay18
  • 21-10-2020

Answer:

$2.85

Step-by-step explanation:

8.55/3

Answer Link
actingqueen2468 actingqueen2468
  • 21-10-2020

Answer:

$2.85 per foot

Step-by-step explanation:

all u gotta do is 8.55/3

Answer Link

Otras preguntas

HELP What were the two key provisions of the Northwest Ordinance of 1787? A territory was not allowed to create a representative legislature. A territory would
at the convince store, 24 pack of water bottles are selling for $3.99 for 1 pack, or $9.99 for 3 packs. hiw much money per pack would you save by purchasing 3 p
Tamia's family traveled 5/8 of the distance to her grandfather's house on Saturday. They traveled 1/3 of the remaining distance on Sunday. What fraction of the
9xy^2 when x= -2/3 and y =3/4?
HELPPPPPPPPP MEEE PLZZZZZZ
which is the largest interval over which the function shown in the table is increasing? x y=-- x2 ? -4 -8 - -2 -2 (x, y) (-4,-8) (-2,-2) (0,0) (2.-2) (4.-8) 0 N
Ok so i have another anyone up to help?
Part D Explain how water changes states in your model
What is the value of x?
What makes up a rhythm?