victoriavic1
victoriavic1 victoriavic1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Explain! Reward! Thank you!!!!!

Explain Reward Thank you class=

Respuesta :

cookieplayZ
cookieplayZ cookieplayZ
  • 21-10-2020

Answer:

1 lb/$4 is the correct answer.

Step-by-step explanation:

its  $4 per pound

Answer Link

Otras preguntas

One mole of nitrogen and one mole of neon are combined in a closed container at stp. part a how big is the container?
¿Cuál de estos instrumentos no pertenece a la familia de percusión? A:triángulo B:timbales C:batería D:oboe
What does a saucer cools hot tea imply in terms of checks and balances?
List three people who helped make travel to the west easier.
Pls help!!!! When you interact with others in front of children, the children may follow the way you have been interacting. TRUE OR FALSE. Tysm in advance!!
Related to the confirmation bias, an example of "tunnel vision" would be:
What contextual information supports the notion that the vacant niche in titian's pieta may be a symbol of death?
Elaborate the reason that the heat of vaporization of water is so much greater than its heat of fusion. A) The potential energy of fusion represents a greater c
Cancer cells that are described as undifferentiated may also be referred to as
Carissa's parents let her stay up as late as she wants. she is allowed to pick out her own clothes and decide when and what she wants to eat. her parents act mo