lelandbrady
lelandbrady lelandbrady
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

branon bought eight pounds of hambuger meat that cost 13.60 how much will 14 pounds of it cost

Respuesta :

towens458
towens458 towens458
  • 21-10-2020
the fourteen pounds should cost $23.80 if I’m doing the math right
Answer Link

Otras preguntas

How do scientists obtain knowledge about the world?
Neeta bought 2 and 3/5 liter of milk from the market.To make it 3 liters, how much more does she need?
Line JK passes through points J(–3, 11) and K(1, –3). What is the equation of line JK in standard form?
A store buys shoes from the manufacturer at $50 per pair. The markup for the shoes is 12 percent. Suppose you want to buy these shoes. How much will you pay for
How do scientists obtain knowledge about the world?
Given the balanced equation representing a reaction: Cu + S==> CuS + energy Which statement explains why the energy term is written to the right of the arrow
Which statement is not true of John Brown's raid? President Buchanan ordered General Lee and Stuart to Harper's Ferry. John Brown became a martyr for most South
University libraries are _______ to the public. A. closed B. open C. inaccessible D. hostile
What does v. P=mv mean can someone help
What is the solution of the inequality 9 - x^2 < 0? (a) {x | -3 < x < 3} (b) {x | x > 3 or x < -3} (c) {x | x | x > 3} (d) {x | x < -3}