rt212015
rt212015 rt212015
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Esosa pays $43.19 for 3.7 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon?

Respuesta :

jenlloyd100
jenlloyd100 jenlloyd100
  • 22-10-2020

Answer:

$11.67

Step-by-step explanation:

$43.19÷3.7=11.672972973, which rounds to $11.67.

Answer Link
109233
109233 109233
  • 22-10-2020
yep so it’s $11.67. u divide it then it’s gives you a decimal then round it
Answer Link

Otras preguntas

One tool for determining the purpose for your essay is to _____. underline all points of contrast in the essay color-code the comparisons in each of your paragr
Helper T cells are what color
find the quotient 2a3+2a2-34a-34/a+1 the number next to the variable are exponets
Read the excerpt from the Joint Statement by President Roosevelt and Prime Minister Churchill. Fifth, they desire to bring about the fullest collaboration betwe
How to find capacitance given area and distance?
What helps move undigested waste materials to help the intestines to function efficiently?
How did Democritus describe oil atoms
What is equivalent to y+0.32y
Which of the following accurately describes immWhich of the following accurately describes immunity? A. Active immunity can develop from vaccinations. B. Passiv
Natural selection does not always result in an increase in genetic diversity.