dddeeeddd dddeeeddd
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cheri paid $6.50 for the bunch of grapes with the weight shown on the scale. What was the price per pound?

Respuesta :

NetoBeltran
NetoBeltran NetoBeltran
  • 22-10-2020

Answer:

put how many pouds were?

Step-by-step explanation:

it wasnt complete

Answer Link
lostbraincells
lostbraincells lostbraincells
  • 22-10-2020

Answer:

It would be $2.6 (or $2.60) per pound.

Step-by-step explanation:

You just needed to divide 6.50 by 2.5 and you would get your answer: $2.6

Answer Link

Otras preguntas

please help need answer asp
Find two positive numbers whose product is 81 and whose sum is a minimum.
I need to know this question
Please help me this is due tomorrow Question: Which density occurs most often
Which statements best describe the relationships between biological sex, gender identity, and gender expression? Check all that apply. Biological sex, gender i
Need help...,.......
Please help me dont understand what this is
3. Use the quadratic formula to solve. x^2 - 4x + 3 Show your work. Then describe the solution.
Dylan is planning something creative with his writing project. He has gathered a computer, a projector, and speakers. What is he planning to do? scan in photogr
before winston meets julia why does he fear and hate her? a. he thinks she wants his job b. he thinks she hates big brother c. he thinks she's in love with him