A company orders 26 boxed lunches from a deli for $295.10. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?​

Respuesta :

Answer:

11.35

Step-by-step explanation:

Divide 295.10 by 26 and you get 11.35