inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

what happens during vaporization and evaporation?
You have had a class discussion on the following question:What areYou have had a class discussion on the following question:What are the pros and cons of keepin
why did the Federalist Party lose support after the war of 1812
how are both the genes and the environment determine how tall a person will be?
Simplify each side of the following equation before applying the addition propertyx − 9 + 6 = −5 − 4
The probability of a particular event is 3/8. What is the probability that the event will not happen? Explain
how to solve linear equations by substitution?5x+2y=9x+y=-3
what advances did the early Chinese make?
If there are no apples on the bush and one skis off onto the earth how many fruits are left to be drinken by the humans?
If there are no apples on the bush and one skis off onto the earth how many fruits are left to be drinken by the humans?