jsjwisoaosokskskqoq jsjwisoaosokskskqoq
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

7th grade math help me plzzzz

7th grade math help me plzzzz class=

Respuesta :

Ilovemycorgirex
Ilovemycorgirex Ilovemycorgirex
  • 25-10-2020

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link
kdruizzz kdruizzz
  • 25-10-2020

Answer:

0.05 per ounce

Step-by-step explanation:

5.20 per 40 is 0.13 per ounce

whereas

2.70 per 15 is 0.18 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

David bought a bicycle for $75.00. If he sold it for 20% of the original price, how much did he sell it for?
The diagram does not represent a real electric field because the field lines __
Read the following sentences. Justin looked at the large waves and reminded himself that fortune favors the brave. He took a deep breath, ran into the surf and
answer please brainliested :)
Who is your fav celeb Will give brainlist Can chose whoever
CL 6-153 In 2012 the average cost for a new midsized car was about $31,000. New car prices tend to go up about 2% every year. a. What is the multiplier for this
Two number cubes are rolled. What is the probability that the first lands on an odd number and the second lands on an even number? Enter you answer, as a fracti
write a literary analysis essay in which you compare and contrast the theme of ẗhe daydreamer and The Brahmin's Dream and the devices used to create the theme(
pls help me i will give brainliest!
In fact, in the beginning, I was just as excited as my mother, maybe even more so. I pictured this prodigy part of me as many different images, trying each one