cudderlover
cudderlover cudderlover
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $4.40?

Respuesta :

itsvanessalopez itsvanessalopez
  • 26-10-2020

Answer: 16 ounces

Step-by-step explanation: you can only afford 1 pound with $4.40

Answer Link
hblalock84 hblalock84
  • 23-08-2021

Answer:

8.8oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

¿Qué hora es? Son las ocho y diecisiete. Son las nueve y treinta y siete. Son las ocho y veintisiete. Son las nueve y cuarenta y siete.
¿ Qué día fue ayer? In a sentence
Write the working mechanism of Mercury Barometer and explain its parts in short.​
What are foreign-born residents who have NOT been naturalized called? A.Immigrants B.Foreigners C.Aliens D.Refugees
What is the current record holder for the fastest car in the world? What is the top speed of it? 100 points to whoever gets it correct. Best of luck. Whoever ge
Do you have any investments right now? How might you invest in the future?
containing a and b but no c?​
SOMEONE PLEASE HELP ME WITH FRACTIONS ASAP NO LINKS
A number has 5 added to it and is then multiplied by 20. The final answer is 180. What is the original number?
Put these in order starting from the smallest. 6² 3⁴ 2⁵ 5³