bdhdhdhdudhdu bdhdhdhdudhdu
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

Betty has $26 to buy plants for her greenhouse. Each plant costs $6. How
many plants can she buy? Do not include units in your answer.




Help

Respuesta :

vanessaakaraiwe123
vanessaakaraiwe123 vanessaakaraiwe123
  • 22-11-2020

Answer:

4 plants

Step-by-step explanation:

Betty = $26

Plants = $6 each

[tex]\frac{26}{6}=4.3333[/tex]

Betty can buy 4 plants

Answer Link

Otras preguntas

Can someone plz help me out!! Can someone give me a saying so i can memorize the Mohs Hardness Scale ps can you plz use fluorite instead of orthoclase
Christine's Butter Cookies sells large tins of butter cookies and small tins of butter cookies. The factory can prepare at most 200 tins of cookies a day. Eac
in central America in Brazil cutting down trees for lumber for provides people with income what is a negative consequence of this practice
What was Sam Brannan's scheme?[I WILL MARK BRAINLIEST TO THE RIGHT ANSWER]
Find the value of x ? Please help
The column of Trajan features what type of art
While many Great Lakes cities are losing population yearly, the American Southwest is one of the country's fastest growing regions true or false
did george washington stay at bedford hill when he led his troops to bedford county?
Is this answer correct?
when was the peanut butter and jelly sandwich invented?