celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

what are three ratios that are equivalent to 4:3.
The chemical signals that travel from one neuron to another, enabling them to communicate with one another, are called:
What cause and effect relationship is described in this article the Great Depression
I will mark brainlest
help please I'm no good at this​
Write a function that can find the largest item in the array and returns it. The function takes the array as an input. From the main function, send initial addr
The cosine of one acute angle of a right triangle is 817. What is the sine of the other acute angle?
Who first settled the region that is part of present-day new york city?.
The success of the new conservative movement in achieving its goals was most challenged by the:.
What is the discharge of a stream that is one meter deep, two meters wide, and has a water flow of 5 meters per second