colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE THE BRAINLEST Explain why the answer you chose is correct.​
Katrina owns a 9-acre farm. Last month, she bought her neighbor’s adjoining 8-acre farm. How large is Katrina’s farm now?
can you answer this​
Which of the following statements about cubes is false?
Calculate [H+] for each of the following solutions, and indicate whether the solution is acidic, basic, or neutral. Part A [OH−]= 4.5×10−4 M . Express your ans
I NEED TO KNOW NOW! IS THE LIZZIE MCGUIRE MOVIE A MUSICAL!??? TELLL MEEE
27 hundredths x 10=? A) 27 tenths B) 27 thousandths C) 27 hundreds
Simplify the irrational number 75; then estimate it to two decimal places.
Here's my claim: Authors write about places that are important to them or affected them during their childhood. In the poem "In the longhouse, Oneida Museum" by
about 43% of blood consists of red blood cells. true or false