nicolasnieminen
nicolasnieminen nicolasnieminen
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny bought 4 DVD's for $25.20. What was the unit rate?

Respuesta :

halynnmalone
halynnmalone halynnmalone
  • 23-11-2020

I think its 6.3........

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2020

Answer:

1 dvd for $6.30

Step-by-step explanation:

25.20/4

Answer Link

Otras preguntas

Which statement about the federal court system is accurate? a. The creation of new federal courts requires a constitutional amendment. b. The creation of new fe
which is true of the phospholipid bilayer of the cell membrane A) there is a hydrophobic side inside the cell b) there is a water-loving side outside the cell c
Why are many lakes in the Eastern Mediterranean very salty and full of minerals? a. The earth around them has higher than normal levels of salt and minerals. b.
what is 6 to the 2nd power divided by 2(3)+4
Which phrase refers to failed businesses? a. "toil with little return" b. "no markets for their produce" c. "serious curtailment of income" d. "the withered lea
What does a measure of your cardiorespiratory endurance tell a fitness professional
Which noble with a passion for adventure used his position in Portugal to promote seafaring expeditions? a. Bartolomeu Diaz b. Prince Henry c. King Ferdinand d.
What is the starting point for an argument? Claim Counterclaim Evidence Interpretation
What must a cell do first to divide successfully? A.duplicate its genetic information B.increase its ratio of surface area to volume C.increase its number of ch
Use apple in a sentence.