aariciamills aariciamills
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $3.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

khalilalovejoy
khalilalovejoy khalilalovejoy
  • 24-11-2020

Answer:8 ounces more

Step-by-step explanation:Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 ounces more

Step-by-step explanation: Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a “smart” exercise choice? Wear extra layers of clothing Swim where a lifeguard can see Prepare large meals beforeha
What are the adaptive immune responses induced following acute and chronic infection with HIV?
Each of the mutants listed below this paragraph has a different mutant form of the gene encoding protein X. Each mutant gene contains one or more nucleotide ins
what the decimal of 2 1/4
HELP ASAP!!!Why does Ralph become the leader of the group at the beginning of the novel? A. because Ralph is manipulative and p
A machine drops 74 milliliters of liquid into a beaker every minute. Using an empty beaker, Sarah started the machine and left the room. When she returned, the
what mass of iron 3 chloride contain 2.35 x 10 to the 23rd chloride ions
How many howl ones are equal to 36 quarters
Each of the mutants listed below this paragraph has a different mutant form of the gene encoding protein X. Each mutant gene contains one or more nucleotide ins
what is the solution to the following equation? 9x^2-12x+4=17