hdeleon8035 hdeleon8035
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

I need help this is my last question (math class)

I need help this is my last question math class class=

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 24-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

5.00 for 2 loaves is $2.50 a loaf.

She wants 5 loaves for $12.50

5*2.50= $12.50 so she is correct.

Answer Link
alyssaralyssa alyssaralyssa
  • 24-11-2020
agree with majorie.

since four loaves would be ten dollars. add one more loaf and that would cost $2.50. so $10 + $2.50 is $12.50
Answer Link

Otras preguntas

What is 50/100 in decimal
What is 24/40 in simplest form
What is 15/100 in simplest form
How did the expansion of railroads affect commerce?
The sum of two consecutive even integers is -134 . What are the two numbers?
Help solve this picture
To change knots per hour to miles to hour, use the expression 1.15k, where k is the speed in knots per hour. A plane is flying at 300 knots per hour. How fast i
Why Did Republicans lose support in the North during the Reconstruction Era?
what are some adjectives for describing a tent
To change knots per hour to miles to hour, use the expression 1.15k, where k is the speed in knots per hour. A plane is flying at 300 knots per hour. How fast i