shalovett28
shalovett28 shalovett28
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 6 items for $25.60. About how much did you spend?
$125
$145
$75
$150

Respuesta :

dolo423af
dolo423af dolo423af
  • 25-11-2020
The answer is 150 because 6 times 25.60 equals 153.6
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-11-2020

Answer: About $150.

Explanation: Each item cost $25.60, so I multiplied it into six, equalling about $150.

Answer Link

Otras preguntas

write an equation of the perpendicular bisector of the line segment whose endpoints are (-1,1) and (7,-5)
hansika paid $9.25 for 2.8 pounds of pretzels. about how much did she pay for a pound of pretzels?
in a redox reaction, why does an element’s oxidation number decrease?
Solve the equation x2 = 64 for x.
How did tax exemptions for the land reclamation programs affect the central government of Japan A. it was strengthened and developed a large army B. it was weak
Which phrase in this excerpt from Ambrose Bierce's "An Occurrence at Owl Creek Bridge" highlights the use of everyday characters in realism? Meanwhile he did wh
Differentiate the following: f(x)=(ax+b)/(cx+d)
in a fish tank, there are 24 goldfish,2 angel fish, and 5 gopppies. if a fish is selected at random, find the probability that it is the goldfish or an angel f
what equation represents the area of a rectangle whose length is x 4 and whose width is x − 9?
The calculated average of letter grades earned in high school is called _____. A. admissions criteria B. unweighted credit C. weighted credit D. a grade point