kayla8275 kayla8275
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can somebody do this for me?

Can somebody do this for me class=

Respuesta :

vichingmachine vichingmachine
  • 22-12-2020

Answer:

1. There is a farmer's market nearby. An apple at the market costs $2 each. I decided to go see how many apples I could buy.

2. k= 2 and y = 2x

3.

x      y

0      0

1       2

2      4

3      6

4      8

5      10

Step-by-step explanation:

please give thanks :)

in step 3, you might need to explain to us or show examples of tables so we can answer it fully, this is what I thought of but your class might teach it differently.

Answer Link

Otras preguntas

describe some of the advantages the English saw establishing colonies in the New World
Ginny has a piece of fabric 20 yards long. How many cuts will she make if she cuts the fabric into sections that are 2 yards long?
What is the definition of debit?
A diver descends to a location of -50 1 over 4 meters relative to the surface of the water. He then descends another 10 1 over 2 meters. What is the diver's fin
HELP ASAP PLEASE!!! WILL MARK BRAINLIEST AND GIVE 30 POINTS A student is writing an argumentative essay about physical education (PE) classes in middle schools
Multiply or divide as indicated. x^-3 • x^7
REASONING 9. and 10.
How many chromosomes does the ending cell (either egg or sperm cell have? Explain.
WILL NARK BRAINLIEST PLEASE HELP ASAP !!!! What is the equation of this line in slope-intercept form? Enter your answer in the boxes.
What are six lined stanza called