sewingr sewingr
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 sandwiches cost $12.70, how much will 13 sandwiches cost?

Respuesta :

browna0210 browna0210
  • 22-12-2020

Answer - $55.03 .

12.70 divided by 3 = 4.23 x 13 = 55.03 .

Answer Link

Otras preguntas

Most of the explorers who impacted Texas history during the age of contact came from A. Germany. B. Spain. C. France. or D. England
How many gallons equal 8 quarts? 2 gallons 4 gallons 12 gallons 32 gallons
What were some of the results of Nathaniel Bacon’s rebellion? Check all of the boxes that apply. Jamestown was burned. Bacon became governor of Virginia. Friend
A=½(b+c)h solve for c​
How did early civilizations affect how the world is built and continuously being built? pls hurry 10 pts + brainliest
Micheala has 5-cent and 10-cent stamps with a total value of $5.75. If she has 5 more 10-cent stamps than 5-cent stamps, how many of each stamp does she have?
-24-8p=4p help please
∠A and ∠B are a linear pair, and ∠A = x° and ∠B = (2x - 3)°. Given the conditions, what is the measure of ∠B? A) 61° B) 91.5° C) 119° D) 121°
HELP QUICK PLEASE. Luster, conductivity, and malleability are physical properties of metals. What makes these properties different from chemical properties?
Convert to standard form: y = 5x + 20