Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation sin^2x= 3 cos^2x. The value of x that satisfies the equation if x lies in the second quadrant is what degrees? The value of x that satisfies
A salmon is swimming in a river that is flowing downstream at a speed of 2 miles per hour. The slamon can swim 12 miles upstream in the same amount of time it w
a story ending with the words I wish I had told the truth from the beginning​
The wealth and natural resources of the New World enriches European colonial powers as well as cutting out which group from the spice trade?
write the slope intercept form of the line that travels through (4,-1) and is perpendicular to y=1/4x
i had a chance meeting with an old ​
6. What was the origin of Baise and Chaubise states?​
Il vous est cetainenet arrivé d'etre en danger ou en difficilte une personne vous a porte le secours
Last year I (a. to provide) first aid for the first time when I (b. to be) in Reading to visit a friend of mine. We (c. to sit) in John's garden when we suddenl
someone help me plsss