rockstaraud23
rockstaraud23 rockstaraud23
  • 24-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 6 dollars, how much does 1 apple cost?

Respuesta :

cesarsaladx
cesarsaladx cesarsaladx
  • 24-10-2016
Each apple cost two dollars
Answer Link
edenn edenn
  • 24-10-2016
3/6=0.5
0.50=1 apple
Answer Link

Otras preguntas

Find the measurement of side QR.
6. Claim: = 0.01. Population statistics: = 52 and = 68 Sample statistics: 5595, N1 156 and X2 = 5575, n2 = 216
Helpppppppppppppppppppp
What is another name for the Supreme Court
How did William Levitt make housing more affordable? A. Cheap mortgages for veterans B. Manufacturing them in factories C. Making each of them unique D. Buil
How employment will minimize emotional stress
Part B: What can be said of an individual with a body temperature of 98.4°F? Justify your answer. I need help ASAP
Look at the photo for the question the possible answers are A. 9 B. 81 C. 3 D. 24
Can you guys help me please ASAP!!!
Find the solution to the system. Write your solution as an ordered pair (x,y) with no spaces, no solution, or infinitely many. x=2y-7 and 4x+y=71 *