Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes the message of the Monroe Doctrine? A. The United States would expand its territory wherever it wanted. B. The United States w
List five reasons England sent settlers to new world
What was the result when a military coup seized power in Ghana? The government finally stabilized. Civilian rule was abolished for good. Nkrumah became stronger
What is 80 0.8 and 80% as unreduced fractions
Draw a example Of a diameter
How did japan react to imperialism?
what government policies helped American industry to produce large quantities of war materials?
Say six people can be seated at a table. If two tables are put together 10 people can be seated. How many tables are needed to make a long table that will seat
can 2 yards and 60 inches be expressed as a ratio in simplest form
Samantha pulls a wagon with her dog in it. The mass of the wagon and the dog together is 45kg. The wagon accelerates at a 0.85m/s2. What force is Molly pullin