myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best summarizes Wright’s childhood attitude toward his father? A He wanted his father to be punished. B He wanted his father to support the
Which of the following is not a required part of introductory paragraph? Question 10 options: hook specific details thesis transition
Tours of the art museum are offered everyday 1/3 hour starting at 10 am. The museum closes at 4 pm. How many tours are offered each day?
What is a loop? A. A collection of function definitions at the top of a program B. A line of code that defines a variable and assigns it a value C. A program th
What is the area of this parallelogram? 28 m² 56 m² 84 m² 120 m²
what is the answer for 58=23/2+12
You went to dinner last night at MEAL and want to know the nutritional information about the food you ate. Describe how you could come to a conclusion about whe
What does trans mean in trans-Saharan of trans-Atlantic?
A garden hose emits 9 quarts of water in 6 seconds.How long will it take the hose to emit 12 quarts?
Mr.smith earns $475 a week plus 8% commission on all his sales. If he had $14,000 worth of sales, how did he earn that week?