Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

How to round this to the nearest thousand 19,836.2838
What is the significance of the Venus figurines ?
The tail of a kite is 1.5 feet plus twice the length of the kite. Together, the kite and the tail are 15 feet 6 inches long. What is the length of the tail?
Charles works his part time job for 23 hours each week and makes $9.75 an hour. How much will he make in 4 weeks?
What is 1.0395 x 10 to the power of 9 in standard notation
I need help to find out the foreshadowing in the story amigo brothers please help me out???????
How to round this to the nearest thousand 19,836.2838
what is 30 less than 4 times a number is equal to 14
Given: Line UV bisects Line WZ at V. Draw the diagram and find the measure of Line WZ ifVZ=4a+3 and VW+15-2a
find the missing value: 8.5 gallons of gas to drive 243.1 miles, 3 gallons of gas to drive____ miles