lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 345 ft./m
Three friends each create 4 bags of starter bread dough. After ten days, each of those four bags is then divided into four more bags of dough. How many days pas
Who was considered the greatest leader of the Nez Perce people? A. Crazy Horse B. Geronimo C. Sitting Bull D. Chief Joseph
In a __, gases or liquids rise and sink in a circular path. (jet stream,convection current)
what is the anwer to3times36
What is 46,491 rounded to the nearest ten thousand
Walking down the street, the buildings appeared to be getting taller. The capitalized phrase is a A. prepositional phrase. B. dangling modifier. C. misp
Present is to introduce as conclude is to?
what economy does The government has the right to own all land, buildings, and factories
solve 247 divided by 10 to the second power + 247 divided by 10 to the second power