204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Translate the following sentence into an equation. Twelve minus three times x equals fourteen.
How does corruption impact on service delivery​
what is electric power
Certain race cars use methanol (CH3OH; also called wood alcohol) as a fuel. Methanol has a molecular mass of 32.0 g/mol and a density of 0.79 g/mL. The combusti
1. Seafood plays an important part of our daily nutrition. Mr. Beeg ate 1/6 of the fish for breakfast and 2/5 of the fish over lunch. What fraction of the fish
Approximate 14 plus cube root of 81 to the nearest tenth. 15.8 17.9 18.0 18.3
On trillions of dollars) Aggregate Expenditure $30 $25 $20 $15 $10 $5 $5 $10 $15 $20 45 Line $25 AE $30 $35 Real GDP (in trillions of dollars) The amount of aut
What addition problems using the "same" values give the same answer? 1) -9-7 →__________
need help please!!!!tq​
discuss why you feel that the deforestation of the Amazon River Basin is not only a South American issue but an issue of concern for the world