MiraTou123456789
MiraTou123456789 MiraTou123456789
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

15 POINTS!!!IF YOU HELP ME!!!
1. A shopper bought a 10-pound bag of apples for $12.50. What was the unit price? Show your work. A $0.63 C $6.25 B $1.25 D $12.50

Respuesta :

mirrglo mirrglo
  • 22-01-2021
B divide 12.50 by 10
Answer Link

Otras preguntas

what does we are up a creek without a paddle mean
solve for x. 11x – 19x = -16 x =
what is 13x13 as apower
What was the original intention of the delegates that met during Philadelphia in the summer of 1787 A. To put down shays rebellion B. To revise the articles of
A COLOR PRINTER WILL PRINT 8 PAGES PER MINUTE. HOW MANY MINUTES WILL IT TAKES TO PRINT A REPORT THAT HAS 136 PAGES
what year did frieda robschiet robbins move to the USA?
Modelthe producton the grid 5*13=
fluid-like substance inside a cell
How does Beowulf plan to fight Grendel?
a sandbox has an area of 26 feet and the length is 5 1/2 feet. what is the width of the sandbox?