tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The radius of a cylindrical tank is 5.5ft and the height is 12ft. What is the volume of the tank? Use the value 3.14 for π, and round your answer to the nearest
The atoms of a certain material can absorb red and blue light frequencies. What happens to yellow light that shines on it? It is reflected. It is transmitted. I
What were men or woman admired for brave deeds called in ancient times?
Cattle depend on microorganisms in their digestive tract to digest the cellulose in their diets. The cattle and the microorganisms are .. Carnivores Mutalistic
Which information source do political campaigns have complete control over? public media exit polls investigative reporting paid media I need help ASAP!
Why did Germany's economy nosedive following World War I? *Huge war reparations *Severe political turmoil *Poor economic policies *Loss of military capabilities
What is Pankhurst demanding?
Evaluate the expression below when x = 3. 5x2 - 12 x + 3
A law firm has eight male and six female lawyers. A committee of five, two male lawyers and three female lawyers, is to be chosen to represent the firm at a con
Why did the growth of civilization make government necessary?