leeantonio56
leeantonio56 leeantonio56
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? Option A costs 5.00 for 10 pieces of candy and option B costs $10.00 for 10 pieces of candy.​

Respuesta :

Unknown980
Unknown980 Unknown980
  • 22-01-2021

Answer:

Option A

:)))))))))))))))))))))))

Answer Link
birdwashere
birdwashere birdwashere
  • 22-01-2021
Option A because it costs $.50 per piece while option B costs $1 per piece.



—————————————————————
Answer Link

Otras preguntas

Eliminate the parameter. X=t^2+1, y=t^2-1
I just need someone to do the work and the process, but I know the answer
will give brainliest. Which political party rose to power in the soviet union during the 1930s? communist party, socialist party, fascist party, nazi party.
Why does O’Brien have Winston arrested when O’Brien is the one who made first contact?
Which of the following is an example of stereotypes ?
which government agency helps people obtain business loans
Pleaseeeeeee HELP!!!!!!
I need help please quick I’m female 15
Please help!! 10 points.
Use the graph to find the factorization of x^2 - 5x + 4