26michamen
26michamen 26michamen
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 7-meter roll of red ribbon costs $2.52. What is the unit price

Respuesta :

lauras46hdd
lauras46hdd lauras46hdd
  • 22-01-2021

Answer:

0.36

Step-by-step explanation:

thirty six cents is the unit price

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 22-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

2.52/7 = 0.36

Ace C.a.r.l.o.s.

Laroi

Answer Link

Otras preguntas

A long narrow and very deep canyon where the ocean floor bends down toward the mantle is called?
which of the following routes involves that right outside the Byzantine Empire
What was the most exciting part to read in “The Cold Equations”? What did the author do to make this part interesting? Explain your answer in three to five sent
The use of "sin tax" to discourage behavior is an example of a(n)___
35 is 70% of what number?
How do authors create suspense? 5 sentences please
R-5h=hr 2h solve for r
tell which number is prime: 35, 69, 89, 90. a.90 b.89 c.69 d.35
How many expeditions did columbus lead to the new world in his lifetime?
What is -12 put into a fraction?