uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

What similarities and differences does Chisholm see between the experience of women and that of blacks?
A heater is connected to 220 V a.c. to heat 2 kg water at 40°C. If the water absorbs 3.6 x 105 J heat energy, find the final temperature of the water. ​
2 fase industrial XVIII ao XIX
what is the value of [tex] \sqrt{} [/tex] in rational numbers​
About what percent of solid waste in the in the United States is produced by agriculture? A) over 90% B) about 10% C) about 50% D )exactly 25%
Explore the intricacies and conceptual challenges of the Holographic Principle in the context of the AdS/CFT correspondence. Investigate the fundamental ideas b
if the data below were represented with a stem-and-leaf plot,a stem of 5 would have how many leaves? 12,15,34,34.25,98,65,57,76,50,85
in what interval is the graph of y = 1.5^x increasing?
 High up above the open, welcoming door It hangs, a piece of wood with colors dim. Once, long ago, it was a wavering tree And knew the sun and shadow
Please help me solve!