Nyonnaaaabbabyyy Nyonnaaaabbabyyy
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I need a good grade on this I’ll brainlest

Pls help I need a good grade on this Ill brainlest class=

Respuesta :

alyssambarb
alyssambarb alyssambarb
  • 24-01-2021

Answer:

the second is better deal

the unit rate for the better deal is $4.07

Answer Link
bigbrainleo
bigbrainleo bigbrainleo
  • 24-01-2021
The second deal is better. The unit rate of the better deal is $4.07/gal.

106/25 = 4.24 per gallon
61.05/15 = 4.07 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Which layer of the earth contains granite and basalt in the GREATEST abundance
What was the Renaissance? When did it begin/end?
El __ un cuento ayer.
A waffle cone for ice cream has a diameter of 8 centimeters and a height of 12 centimeters. What is the volume of the cone, in cubic centimeters? A. 64π cubic c
Kathleen is testing a mixture containing a certain substance. She takes a sample from the top and the bottom. The sample from the bottom has more of the substan
in geotown, there are 210 own a tablet. This is at least 4/5 of all teenagers that live in geotown. What is the maximum number of teenagers who live geo town
how much is 8/12 equal too
what is 9=4t+(-7t)how would I find the value of t
Samah has made 20kg of chilli. There are 100g of chilli in a portion. how many portions of chilli has Samah made?
Which of the following is an example of a proper noun? A. National map B. Region C. Western states D. Midwest