uibefluwbhv
uibefluwbhv uibefluwbhv
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP

PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP class=

Respuesta :

Itxlyss
Itxlyss Itxlyss
  • 25-01-2021
Store B would have the best deal
Each lightbulb for store A would be $3.74
Each lightbulb for store B would be $3.07
Each lightbulb for store C would be $3.58

To find the answer, you divide the price and the amount of lightbulbs in each pack to get the price per lightbulb.
Answer Link

Otras preguntas

To protect a computer, it is a good idea to install and frequently runa checklist.a web browser.an internet cache.anti-virus software.
The function f is defined by f(x)= - 1/2x^2 Write down the expression for h(x).
What is the surface area of the triangular prism? What is the volume of the triangular prism? PLEASE HELP
List the four cardinal rule of writing
Milton Company closes its books on its July 31 year-end. The company does not make entries to accrue for interest except at its year-end. On June 30, the Notes
For water to be a liquid, its temperature must be within 50 Kelvin of 323 Kelvin. Which equation can be used to determine the minimum and maximum temperatures b
help please :(((((((((
What are the two categories of tools? list examples of each. in agriculture
1. Give two reasons why you would paraphrase a text (rather than summarising or quoting it) in your academic essay 2. Write a paraphrase of each of the followin
NEED HELP PLSWhat did Katherine's curiosity and perseverance help her accomplish as a first for Black female NASA employees? Select THREE correct answers. ​