haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

Draw and label a rectangle with an area of 32 in
Find the surface area on a pyramid 12cm 7cm 7cm
Hey, can someone help me with this problem?
During an academic argument, why do you think it is important to include "evidence" from the book to support your answer? I NEED HELP! GIVING BRAINLIEST!
Find the median and mean of the data set below: 30, 39, 24, 19, 18 Median Mean​
Actividad A: Completa con la palabra en el subjuntivo Quiero que ella ____________(cenar) temprano. Es necesario que los estudiantes ____________(estudiar). Du
What’s the answer to this?!!!!!
Facial recognition software can do all of the following, except: Match photos based on facial features Generate a picture based on an eyewitness description Be
What does Syria export, What are its major Imports?
1. Describe the relationship between supply, demand, and pricing.