lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Walter is editing the camera in his workspace. If he wants to adjust how much of the scene can be seen at once, what property can he edit? (1 point) viewport O
74. m t = 72 For the equation above, what is the sum of the values of m when t = 1, when t= 1, when t = 2, and when t=3? E. 12 F. 72 G. 132 H. 135
Alex makes $20 an hour as a dental assistant. She works 8 hours per day, and 80 hours on each paycheck. How much does Alex make, before taxes, on each paycheck?
who is the author of “how the other half lives”
The Earth’s total land area is 57,308,738 square miles. The land area of North America is about 16.5% of this total. Estimate the land area of North America. De
help and i need the journal entry
The ratio of students to adults on a field trip is 49 to 7. Which table correctly represents this ratio?
One goal of Britain's northern strategy was to: A. make a surprise attack on the St. Lawrence River. B. cut off New England from the other colonies. C. leave th
Answer these questions please
Considering the rules and nature of the Games, how do alliances both benefit and burden the Tributes?