Seudónimo Seudónimo
  • 22-02-2021
  • Health
contestada

Why do you think that it costs 20% more to feed one person alone than one person in a family?

Respuesta :

rodriguezryanna rodriguezryanna
  • 22-02-2021
A lot of stores sell things in “bulk” like in grocery stores it’s more geared to families.
Answer Link

Otras preguntas

Point V is on line segment UW. Given VW = 5x - 4, UV = 2x, and UW = 5x, determine the numerical length of VW
please help asap asap
Choose the fraction(s) equivalent to the given fraction. 1 5 Select all that apply. A. 1 - 기. B. 1 - 5 C. -1 5 D. -1 - 5
What evidence seemed to prove that Ivan was guilty of murder?
In about 150 words. Write about the advantages and disadvantages of living in a big city
Given f(x) = x2 − 4x + 3 and g(x) = −x − 6, identify f(g(−2)). a. 35 b. 99 c. 143 d. 32
1 point 30. A ray passing through the centre of curvature of a concave mirror. after reflection is reflected back along the same path. Which is the correct figu
8. Kim works as a freelance writer and editor. She charges $14.12 per page for editing services and $0.20 per word for writing. Kathy's regular client has asked
What is the short cut key italic in computer?
hey guys can yall help me with this math pleaseeeee