hellokittyob
hellokittyob hellokittyob
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework

ASAP ASAP ASAP ASAP MATH MATH MATH homework class=

Respuesta :

sszet7250
sszet7250 sszet7250
  • 22-02-2021

Answer:

$20

Step-by-step explanation:

Simple, if he sold 16 pretzels, and each one costs $1.25, then multiply the cost by how many:

16X1.25=20

So he got $20

I hope this helps!

Answer Link
AASESH
AASESH AASESH
  • 21-08-2021

Answer:

20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

While caring for a trauma patient in the emergency department, what finding raises suspicion of a complete spinal cord injury?O Strike ThroughO BookmarkO User N
Which of the following would be the most immedianongovernmental organizations operate with governmental oversight. using contract workers. independent of govern
Which statement compares the two numbers correctly? 5.209 _ 5.290 5.290<5.209 5.209<5.290 5.209=5.290 d) 5.209>5.290
What serves as a physical barrier between thenucleus and cytoplasm?cell wallnuclear envelopeplasma membrane
What is the main job of the pharynx? A. Chemical digestion B. Absorption C. Secretion D. Propulsion
Presupuestos de capital y clasificación del proyecto
Which of the following shows the record lifecycle phases in the appropriate sequence?a. Creation, Maintenance and Use, Dispositionb. Maintenance and Use, Creati
Convert polar to rectangular form: r=4cos0 - 4sin0
Graph a line that has a slope of 1/4 and includes the point 4,6
Combining aerobic and anaerobic exercise is used in_________1: Anaerobic running.2: Interval training.3: Distance energy training.4: Energy-specific training.