26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

Creating a website is called web ________. a. processing b. management c. specializing d. authoring
change into indirect speech 1.his daughter said to him,"these are yours socks 2 she said,"i keep my opinions gently in this great occasion "3 the actress said t
A roller coaster’s height is given by the equation h = –.025t2 + 4t + 50, where t represents the time in seconds. How long will it take riders to pass over the
True or false? mind-body dualism reduces all interior mental states to observable behavior.
Self-assessment tools can help you choose an academic major byA. Helping you Identify your interestsB. Comparing lifetime earningsC. Suggesting financial soluti
If two drugs are taken together and the effect equals the sum of the individual drug's’ actions, what type of drug interaction has occurred?
3 + 2 x 7 - 30(^2) help me
what is 3495 x 30595
The most well-known approach to company performance evaluation is the _____ method.
How did the free enterprise system drive the early development of personal computers? O A. Competition drove companies to develop more powerful home computers t