danielgonzoporto danielgonzoporto
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Panera one bagel costs $0.65. Thirteen bagels cost $7.90. Is the cost of bagels proportional to the number of bagels?

Respuesta :

darknightharris763 darknightharris763
  • 23-02-2021

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

SeaWorld no longer captures orcas from the wild. Instead, they collect semen from males and artificially inseminate females to produce offspring. How do you fee
Did larry,s mother have struggles after or before the parent got devorseda) True b) False
9. En AABC, ¿cuánto mide mZC? (5x-3+4x-X SX-4KM -13x9 C AX - (5x − 13)° (4x)
Potencies of analgesics are determined using: a) Titration b) Spectrophotometry c) Chromatography d) Bioassays
A specialty merchandise wholesaler differs from a general merchandise wholesaler in which of the following two ways? A) They carry a wider range of products. B
What areas were included in New Netherland during the Dutch colonization? 1) New York, Delaware, New Jersey, and Connecticut 2) New York, Pennsylvania, New Jers
I need help with an English essay " the little house by the river" 250-300 words​
m1 Analyse how Alzheimer’s might be identified by their symptoms
a participating insurance policy may do which of the followinga. Receive benefits or payouts based on the terms of the policyb. Make premium payments to maintai
A guest in a New England restaurant experienced a tingling in the mouth and face after eating oysters. What is the likely illness?a. Ciguatera fish poisoning b.