christianflorek1427 christianflorek1427
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

You stopped on your way to basketball practice and bought four cans of fruit punch for $0.69 each. How much did you spend in all?

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 24-02-2021

Answer:

0.69 x 4= $2.76

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which organizational structure can use a block method or a point by point method A. cause/effect B. comparison/contrast C. lIIustration B. sequence
I have been working with the staff on a difficult problem for three days. everyone is stressed and bickering and losing focus. i decide to go for a run, which i
The product of two consecutive even integers is 840 find these numbers
New Hampshire Services reported $2.3 million of retained earnings in 2004. In 2005, the company lost $500,000 (net income = -$500,000). Despite the loss, the
What is it called when two sides give up something to get to an agreement?
Bill Clinton signed a ______ bill into law.
Solve this question
If 6a+4b+c=-7, what is -2c-12a-8b
¿Qué frase es cierta sobre la selva de Costa Rica? Por toda la destrucción de la selva, no hay muchos animales hoy día. Hay muchas especies de animales que el
find the zeros of the function f(x) = x(x+7)