husbandsdonte54 husbandsdonte54
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ten oranges cost $ 5.80. a. What is the cost for two oranges?

Respuesta :

VxeMintyYT
VxeMintyYT VxeMintyYT
  • 25-02-2021

Answer: 58

Step-by-step explanation: 5.80 x 10 equals 58

Answer Link

Otras preguntas

7. Ricardo paid $15 for 4 pounds of almonds. At this price, how much would he pay for 10 pounds of almonds? You must write as a proportion before solving.
Plz help I will mark you brainlist plz ​
This law simply states that when a good/service price is lower consumers will buy more of it: O Income effect O Law of demand O Substitution effect Law of suppl
What is adam in spanish men 1
A formula for the perimeter of a rectangle is P=2l+2w a. Solve the formula for w = _____ Use the new formula to find the width w (in meters) of a rectangle wit
Please help me with this picture
Help me out ASAPP, appreciate it very muchh
A hostel of 500 boys has provisions for 4 days. If the provisions were continued for20 days, how many students have gone out of the hostel ?plzzzzzzzzzzzzzz te
What’s the answer???
reasons why there was tension with japan and united states