yousefk13
yousefk13
25-02-2021
Mathematics
contestada
I need two equivalent fractions for each
Respuesta :
numberrr4isthebest
numberrr4isthebest
25-02-2021
3/7 = 9/21
6/9 = 2/3
9/10 = 90/100
Answer Link
grace2bowman
grace2bowman
25-02-2021
Answer:
A.) 6/14 18/21
B.) 12/18 18/21
C.) 18/20 27/30
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
the price of one gallon of gas was $2.59 in 2007. the average price of one gallon of gas this month is $3.69. what is the percent of change?
3.PART A: As it is used in paragraph 33, the word “repulsed” most closely means:A.)RejectedB.)DisgustedC.)Laughed atD.)Shoved
A package of 12 pens costs $3.60. What is the cost per pen? Hint: how much does 1 pen cost?
Please help Put the following processes of protein synthesis in the correct order. 1.DNA strands unwind and separate 2.mRNA copies DNA according to complimenta
could someone help me match these tank you <3 ill give you brainliest
50 PTS!!!!!!! Which of the following groups held the majority of the power during the Middle Ages? Nobles Knights Kings Clergy
4 squared and (-4) squared explain your answer and simplify
PLEASE I NEED HELP ASAP In diagram triangle PQV and triangle WXY . What is length of XY
When should someone use formal English? A. Someone invites a friend to play hide-and-seek on the playground. B. Someone writes a reminder to remember a meeting
_______ was the first crop farmed by early humans a Cheese b Wheat С Corn d Turnips