33sayfde 33sayfde
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

1 pound of cheese cost 3.00. Layla has 13.00 to spend. How many pound of cheese can she get?

Respuesta :

27jwilliams
27jwilliams 27jwilliams
  • 26-02-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link
cheyenne8912
cheyenne8912 cheyenne8912
  • 26-02-2021
answer: 4 pounds of cheese
hope it helps :)
Answer Link

Otras preguntas

During the siege of Vicksburg, the Union army ran out of ammunition to fight. suffered from hunger and thirst. lost more troops than the Confederacy. prevented
z^2 -6z+9=0 Factor and solve
Foods that allow microorganisms to grow are called parasites.
x^2 - 6x + 5 = 0 Factor and check
A class was performing an experiment to discover the pH values of some common household substances. The results of three groups are shown in the table below. Su
Veronica exercised and took vitamins every day, trying to make sure she would feel strong and healthy during her vacation. When she arrived at the hotel, many g
What signals a cell to start dividing
A(n) __________ is a warm, dry wind that blows down the side of a mountain
What is h2o? How is it build?
the number F of bacteria in a petri dish during an experiment can be modeled by the function F(t)=5(2)^t, where t is time, in seconds, since the experiment bega