mckenziebrewster
mckenziebrewster mckenziebrewster
  • 27-02-2021
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 12 pound of cheese. the cost for 1 pound of cheese is

Respuesta :

arjuneraveena arjuneraveena
  • 27-02-2021

Answer: 0.29166666666

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the soution to the equation 1/2 x + 3 = 2/3 x + 1 a.1/3 b.2/3 c.2 d.12
I need to answer and explain number 27.
London owns a hybrid SUV that can travel 400 miles on a 15-gallon tank of gas. Determine how many miles he can travel on 6 gallons and number 16.
I need help please! ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
during medieval times Europe’s major cities would most likely be located near which of the following?
If I have 2 quarters 12 dimes and 23 pennies how many more pennies will I need in order to have a toldal of $2.00
10 POINTS!!! PLEASE ANSWER SOON! THANK YOU! What is (4.81 x 10¹⁶) (1.1 x 10⁻⁴) in scientific notation? 5. 5.291 x 10⁻⁶⁴ 5.291 x 10⁻⁴ 5.291 x 10¹² 5.291 x 10²⁰
What is the median of the data set represented by the box plot shown below?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! When a light wave reflects off a mirror, it must obey the law of reflection. If the angle of incidence is 22 d
Plz help now I would very much appreciate it